Harry Potter to seria książek, które zawładnęły czytelnikami na całym świecie. Jest to opowieść o chłopcu, który gdy miał rok stracił rodziców, którzy zostali zamordowani przez najgorszego ze znanych czarodziejów – Voldemorta. Chłopiec wychował się w świecie mugoli, czyli ludzi niemagicznych, a o swoich zdolnościach dowiedział się dopiero w wieku 11 lat, kiedy to dostał list ze Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. I od tamtej pory życie Harry’ego po raz kolejny wywróciło się do góry nogami.

7 książek w serii

Cykl o młodym czarodzieju składa się z 7 książek o następujących kolejno tytułach: “Harry potter (tanio kupisz tutaj) i kamień filozoficzny”, “Harry Potter i Komnata Tajemnic”, “Harry Potter i Więzień Azkabanu”, “Harry Potter i Czara Ognia”, “Harry Potter i Zakon Feniksa”, “Harry Potter i Książę Półkrwi” oraz “Harry Potter i Insygnia Śmierci”. W pierwszej z książek młody czarodziej poznaje nowych przyjaciół w tym tych, z którymi przez kolejne tomy będzie najbliżej, czyli Hermionę Granger i Rona Weasley’a.

Walka młodego czarodzieja z Volemortem

W każdym z tomów przyjaciele razem z Harry’m muszą sprostać nie lada wyzwaniom. Zawsze znajdują się tam, gdzie są kłopoty. Czasem sami je powodują, czasem po prostu są w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie. Gdy Harry pojawia się w szkole okazuje się, że jest znany w całym czarodziejskim światku jako ten, który pokonał Voldemorta. Ale czy na pewno? Czy największy czarnoksiężnik w historii ot tak zniknął po próbie zabójstwa rocznego dziecka? Okazuje się, że nie, a Harry z pomocą przyjaciół oraz dyrektora szkoły niejednokrotnie stawia mu czoło, aż w końcu dochodzi do ostatecznej walki, w której tylko jeden z nich będzie mógł przeżyć. Czy Voldemort zginie tym razem na dobre? Czy świat magii znowu spowije ciemność?

Ekranizacja

J. K. Rowling, autorka serii napisała bestseller, który wielu czytelników na całym świecie rzucił na kolana. Książki zyskały taką popularność, że seria doczekała się ekranizacji, a role głównych bohaterów Harry’ego, Rona i Hermiony zagrali kolejno Daniel Radcliffe, Rupert Grint i Emma Watson.

Daniel